Whatsapp

Haberler

Almeda Metal Haberler

Kumlamada Kullanılan Malzemeler Nelerdir ?

11 Eylül 2021, Cumartesi, 12:36

Kumlama makinelerinde çeşitli kumlama aşındırıcı malzemeleri kullanılır. Bunlar, metal esaslı, cam ve mineral esaslı olabilmektedir. Kumlamada kullanılan aşındırıcıların doğru seçilmesi çok önemlidir. Her çeşit kumlama makinesinde kullanılabilecek aşındırıcı çeşidi farklıdır.Kumlama işlemlerinde nozul, nozul tutucu,kumlama maskesi, kumlama eldiveni gibi çeşitli kumlama malzemeleri kullanılır.

Detaylı Bilgi

Kumlama Nasıl Yapılır?

11 Eylül 2021, Cumartesi, 12:36

Sac, Npı, Npu,Köşebent, Profil vb. ürünlerin kesme ve kaynak işlemi yapılmamış, uzun ve düz parçaların imalat öncesi seri olarak kumlama ve shopprimer imalat astarı ile yüzeyi korozyona karşı korumak amaçlı uygulanan yöntemdir. Bu nedenle kumlama işlemi zaman bakımından daha hızlı yapılmaktadır.

Detaylı Bilgi

Kumlama Nedir ?

11 Eylül 2021, Cumartesi, 12:35

Kumlama , metalin zamanla pas ve korozyona uğramasından dolayı üzerindeki yağ,kir,pas ve korozyonu kaldırıp boyama işlemi ile metalin kullanım ömrünü uzatmak için uygulanan bir yöntemdir.Kumlama işlemi,özel imal edilmiş grit adında çeşitli aşındırıcı maddelerle yapılır.Kumlama , metal yüzeyinde görünen ya da mikronize boyutlardaki pas ve korozyonu yok etmekle birlikte, metalin özünü ortaya çıkarmaktadır. Kumlaması henüz bitmiş olan bir metal, pas ve korozyona karşı en korumasız oldugu zamandadır. Metal kumlama işleminden sonra nemli bir ortama bırakılırsa bir kaç saat içinde renk değişimi ile kendini belli eden oksidasyona maruz kaldığı gözlenir.

Detaylı Bilgi

İnternet Sitemiz Yayın Hayatına Başlamıştır

11 Eylül 2021, Cumartesi, 12:35

İnternet sitemiz yayın hayatına başlamıştır.

Detaylı Bilgi

Copyright © 2021 | Almeda | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım